notepad 691250 960 720 - İstanbul Boşanma Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatı

 

Aydar Hukuk bürosu 1999’dan beri alanında deneyimli avukat kadrosuyla İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Boşanma avukatı ile randevu ayarlamak için 08504900191 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz

Boşanma davaları açılan davanın türüne göre ilerlemektedir. Bu nedenle doğru dava açmak oldukça önemlidir. Bu tür davalarda aile kurumunun sağlıklı bir biçimde sonlandırılması, boşanma işleminden sonra tarafların yaşam kalitelerinin düşmemesi ve gerek çocukların gerek boşanma talebinde bulunan bireylerin psikolojik ve sosyolojik yönden tam sağlık hallerinin korunması için alanında uzman bir avukat desteği alınmalıdır. Aydar Hukuk İstanbul boşanma davalarında sizlere yardımcı olacak profesyonel ekibe sahip bir hukuk bürosudur. Boşanma davaları ile ilgili aklınıza takılan soru işaretlerini bizlerle iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmetimizle uzman kadromuza sorabilirsiniz. Boşanma davalarını genel hatlarıyla ele alacak olursak 3 ana başlık altında inceleyebiliriz.

  • Anlaşmalı Boşanma: Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar çocukların velayeti, mal varlığı paylaşımı, nafaka talepleri gibi prosedürlerde birbirleriyle anlaşarak karara varırlar. Alınan kararlar doğrultusunda olay mahkemeye taşınarak resmiyete dökülür. Böylece taraflar başta karar verdikleri gibi anlaşarak boşanmış olurlar.
  • Şiddetli Geçimsizlik: Eski dönemlerden beri en sık duyulan dava açılış sebebi şiddetli geçimsizliktir. Taraflar artık aile kurumunun özelliğini koruyamadıklarını ve hane içinde huzursuzluklar yaşandığını bu nedenle artık birlikte yaşamak istemediklerini mahkemeye bildirirler. Hâkimin uygun gördüğü doğrultuda boşanma işlemi gerçekleşebilir.
  • Özel Durumlar: Özel durum başlığı altında yer alan her durum birer dava açılma sebebidir. Yaklaşık altı ayı aşkın terk durumları, can kastı, taraflardan birinin diğerine uyguladığı şiddet, zina durumları, psikolojik çöküntü veya akıl sağlığı problemleri, yüz kızartıcı suçlardan birini işleme ve bireylerden birinin diğerine onur kırıcı muamelede bulunması gibi sebepler özel durumlar başlığı altında toplanmaktadır. Bu ve buna benzer durumları yaşayan kişilerin talebi üzerine boşanma davaları açılabilmektedir.

 

Randevu almak için 08504900191 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Summary
Review Date
Reviewed Item
İstanbul Boşanma Avukatı
Author Rating
51star1star1star1star1star