bosanma davasi nasil acilir - Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davaları için nüfuz ve adres bilgisi yeterlidir. Bu doğrultuda hazırlanacak bir dilekçeyle dava açılabilmektedir. Dava için alanında uzman bir avukattan yardım almak faydalı olacaktır. Çünkü boşanma davaları sebepleri itibariyle birçok başlıktan oluşmaktadır. Doğru konu ile dava açmak dava sürecini etkileyeceği gibi sonucu da etkilemektedir. Ayrıca boşanma davaları bir aileyi hedef aldığından aile bireylerinin psikolojik, sosyolojik ve sosyal durumlarını etkilemeyecek şekilde davanın yürütülmesi sağlanmalıdır. Davada tarafların haklarını alabilmesi için bazı araştırmanın yapılması gerekmektedir.  Boşanma davaları kolay gibi görünse de tarafların durumu göz önünde bulundurulduğunda çok da kolay olmayan davalarla da karşılaşılabilmektedir.

Taraflar dava öncesinde kendi aralarında anlaştıysa ve anlaşmalı boşanmaya karar verildiyse süreç daha kolay geçebilmektedir. Lakin taraflardan biri boşanmak istemiyorsa ya da mal varlığı konusunda anlaşılamıyorsa dava çekişmeli ilerleyebilmektedir. Çekişmeli davalarda bireylerin haklarının tam alınması sağlanabilmesi için çeşitli araştırmalar yapılmalı ve davalı ile davacı arasındaki problem doğru belirlenmelidir. Hali hazırda protokole uygun birçok boşanma davası sebebi bulunmaktadır. Eğer boşanma davası öncesi davanızın hangi protokole girdiğini öğrenmek istiyorsanız ya da boşanma davası açmak istiyor ve konu ile detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Aydar hukuk bürosu güvenilir ve alanında uzman kadrosuyla gerek boşanma davaları gerek diğer davalarda sizlere doğru rehberlik yapmaktadır. Ayrıca dava açmaya tam olarak karar vermediyseniz konu ile ilgili sorularınızı ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak bizlere sorabilirisiniz.

Summary
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
Article Name
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
Description
Boşanma davası, çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davası olarak 2'ye ayrılır. Hem çekişmeli boşanma davası hemde anlaşmalı boşanma davası aile mahkemelerinde açılır.
Author
Publisher Name
Aydar Hukuk
Publisher Logo