Bilişim Avukatı

Bilişim Suçu Nedir ve Bilişim Suçları ile Mücadele

Bilişim suçu çok kapsamlı geniş bir tanıma sahiptir. Genel olarak bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi teknolojik cihazlar aracılığı ile işlenen suçlara bilişim suçu denmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile teknolojik cihazların tamamı hemen – hemen her birey tarafından kullanılmaktadır. İnsanların bu cihazlarla ilgili birçok alanda kendisini geliştirmesi ile bilişim suçlarının işlenmesi de yaygın hale gelmiştir. Özellikle kredi kartları veya bankamatik kartları ile yapılan suçlar gittikçe artmaktadır. Pos cihazlarında kullanılan kartlarla da bilişim suçları işlenmektedir. Özellikle günümüzde sosyal medya kullanımının artması ile en çok bilişim suçları sosyal medya üzerinden işlenmektedir.

Bilişim Suçları İle Nasıl Mücadele Edilir?

Bilişim suçları ile mücadele yargısal süreçler için bilişim avukatı ile yapılmaktadır. Bilişim suçlarından dolayı mağdur taraf olmamak için bireylerinde dikkatli olması gerekmektedir.
Günümüzün neredeyse tamamını sosyal medyada geçirmekteyiz. Birçok insan ile tanışmakta ve iletişim kurmaktayız. Sosyal medyada en çok dikkat edilmesi gereken karşıdaki kişi ile şifre, cep telefon numarası gibi bilgilerinizi paylaşmamaktır. Karşıdan gönderilen herhangi bir dosyanın açılmamasına özen gösterilmelidir.

Güvenli olmayan internet sitelerinde herhangi bir alışveriş gibi işlemlerin yapılmaması gerekmektedir.
En önemlisi kredi kartı, hesap kartı bilgilerinizin farklı kişilere verilmemesi gerekmektedir. Günümüzde en yaygın olan bilişim suçlarından biri kredi kartları üzerinden yapılmaktadır.
İnternet üzerinden tanımadığınız kişilerle iletişim kurulmaması gerekmektedir. Karşıdaki kişi sizi büyük bir mağduriyete uğratabilir.

Bilişim Avukatının Bilişim Suçları ile Mücadelede Önemi

Bilişim suçlarında mücadele de en önemli unsurlardan biri bilişim avukatı seçimidir. Bilişim avukatı bilişim suçları ile ilgili davalarda internet hakkında yeterli teknik bilgiye sahip olmalıdır. Ayrıca delillerin toplanması ile ilgili olarak dijital delil toplama konusunda deneyimli olmaları gerekmektedir. Tarafımıza başvurusu yapılan bilişim suçları ile ilgili en ayrıntılı incelemeler yapılmaktadır. Müvekkillerimize yararlı olacak deliller en ince detaylarla incelenmektedir.

Bu konuda deneyimlerimiz ile sizlere destek olmak için her zaman yanınızdayız. İnsanların çoğu günümüzde avukat konusunda sorun yaşamaktadır. Avukat konusu seçiminde yapılan yanlış seçimler belki de hakkınız olan bir davayı kazanma şansınızı yok etmektedir. Günümüzde bilişim avukatı İstanbul ilinde çok fazladır. Bu durumda çok titiz davranmalı ve en doğru seçimi yapmanız gerekmektedir. Doğru tercih için bizlere ulaşabilirsiniz.